Deska tarasowa bangkirai

Deska tarasowa bangkirai znajdująca się w naszej ofercie importowana jest ze sprawdzonych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Azji południowo-wschodniej. importowane przez nas deski tarasowe bangkirai posiadają certyfikat FSC, produkowane są na zakładach posiadających działy kontroli jakości.

Oferujemy Państwu również usługę "pod klucz":
1. Produkt
2. Zabezpieczenie chemiczne
3. Montaż

Profile desek tarasowych bangkirai

 

Profil: "Classic"

Przeznaczenie: Tarasy Drewniane

Przekrój:
Klasa: I
Wymiar: - 19x90mm
- 21x120mm
- 21x145mm

Profil: "Rosa"

Przekrój:
Klasa: I
Wymiar: - 25x145mm

 

Informacje ogólne

Bangkirai jest gatunkiem drzewa należącym do gatunków egzotycznym. Występuje na terenach Azji południowo-wschodniej.

 

Właściwości fizyczne i estetyczne

Deska tarasowa bangkirai jest barwy od jasno-żółtej az po złocisto-brązową, nie posiada wyraźnego zróżnicowania pod względem zabarwienia. Gatunek bardzo odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, a także ataki grzybów i szkodników. Jedną z cech charakterystycznych tego gatunku jest możliwość występowania niewielkich otworów po szkodnikach (tzw. pinholes; maksymalnie 1-1,5mm średnicy). Nie stanowią one jednak wady, gdyż owady żyją wyłącznie w drewnie żywym. Drewno odznacza się wysokimi właściwościami mechanicznymi; jest trwałe, ciężkie i trudne do obróbki mechanicznej. Po zabezpieczeniu chemicznym deska tarasowa bangkirai idealnie nadaje się do wykorzystania na tarasy drewniane.

 

Konserwacja

Deska tarasowa bangkirai nie wymaga koniecznego zabezpieczania za pomocą preparatów chemicznych, jednak niezabezpieczone drewno bangkirai z czasem ulega szarzeniu. Dlatego, aby zapobiec temu procesowi zalecane jest olejowanie. Do olejowania desek tarasowych bangkirai wykorzystujemy sprawdzone skandynawskie oleje. W zależności od przeznaczenia danej deski stosujemy preparaty chemiczne. W celu wyboru koloru prosimy o zapoznanie się z dostępną paleta kolorystyczną znajdującą się w zakładce „dostępne kolory”. Istnieje również możliwość zamówienia produktów w kolorach indywidualnych.
 

Nasza firma oferuje fabryczne zabezpieczanie chemiczne desek (malowanie, olejowanie, impregnacja) tarasowych w dowolnie wybranym kolorze. Istnieje możliwość zabezpieczenia desek do stanu NRO (niskie rozprzestrzenianie ognia)

 

Charakterystyka techniczna

 

Ciężar właściwy: Twardość: Wytrzymałość na ściskanie: Punkt nasycenia włókien: Wytrzymałość na zginanie: Skurcz styczny:
910 kg/m3
b. wysoka
85 N/mm2
23%
150 N/mm2
9,5%

 

W celu zasięgnięcia porady specjalisty lub umówienia wizyty przedstawiciela prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:
+48.883-119-868

Soft Line

Trapez

Faza

 

Ciemny Brąz

Dąb

Sosna