Drewno NRO

Nasza firma specjalizuje się w fabrycznym zabezpieczaniu przeciwpożarowym produktów drewnianych i drewnopochodnych. Produkty drzewne po wykonanej przez nas obróbce chemicznej uzyskują stan NRO - niskie rozprzestrzenianie ognia.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury wszelkie materiały budowlane użyte do budowy budynków użyteczności publicznej* powinny posiadać cechy podwyższonej odporności ogniowej.

 

*Jako budynki użyteczności publicznej rozumiane są wszelkiego rodzaju przedszkola i szkoły, przychodnie oraz szpitale, miejsca kultu religijnego, obiekty handlowe, biurowe i socjalne.

 

Jesteśmy w stanie zabezpieczyć dowolne elementy drewniane do stanu nro.
Wśród takich elementów znajdują się:

- deski elewacyjne;
- deski tarasowe;
- deski podłogowe;

- płyty drewnopochodne;

- więźby dachowe;

- płyty meblowe;

- wszelkiego rodzaju konstrukcje drewniane i ogrodowe.

 

Stosujemy różnego rodzaju metody i techniki impregnacji przeciwogniowej. W większości przypadków jesteśmy wstanie uzyskać euroklasę Bs1,d0, oznacza to, że produkt fabrycznie przez nas zabezpieczony do stanu NRO jest niezapalny, prawie bez dymu i nie wydzielający płonących kropli w trakcie pożaru.

 

Na specjalne zamówienie wykonać możemy dodatkowe malowanie lub olejowanie koloryzacyjnymi farbami, impregnatami, lazurami lub olejami. Powłoki te w połączeniu z impregnacją przeciwogniową nro tworzą kompleksową oraz w pełni zabezpieczoną powierzchnię przeciw działalności owadów, grzybów pleśni i ataków owadów. Miejsca takie określane potocznie są jako źródła korozji biologicznej.

 

Pamiętaj! W trakcie pożaru liczy się każda minuta. To od niej może zależeć ludzkie życie!
 

Każdy z naszych produktów możemy zabezpieczyć do stanu niskiego rozprzestrzeniania ognia

Zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą produktów drzewnych.
 

W celu zasięgnięcia porady specjalisty lub umówienia wizyty przedstawiciela prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:
+48.883-119-868

Soft Line

Trapez

Faza

Ciemny Brąz

Dąb

Sosna