Elewacje Drewniane

Elewacje drewniane są rozwiązaniem ponad czasowym dającym ekskluzywny efekt przy jednoczesnym zachowaniu ciepłego tonu drewna. W ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na swój niepowtarzalny wygląd. Kolejnym aspektem użycia drewna w wykończeniach zewnętrznych jest nowoczesna technologia oraz coraz większa świadomość architektów oraz inwestorów w temacie gatunków drewna.

Każdy gatunek drewna używanego na elewacje charakteryzuje się innymi cechami fizycznymi oraz estetycznymi. Warto podkreślić, iż północne gatunki drewna charakteryzują się znacznie większą trwałością i estetyką poprzez gęste usłojenie. Drewno dorastające w zimnym klimacie dorasta znacznie wolniej, przez co słoje zimowe (ciemne) i słoje letnie (jasne) są znacznie cieńsze i znacznie bardziej zagęszczone. Tworzy to charakterystyczną „zeberkę” kolorystyczną, co odróżnia je od drewna lokalnego mającego niemal identyczne usłojenie i kolorystykę.

Elewacje drewniane i inne produkty znajdujące się w naszej ofercie produkowane są w fabrykach znajdujących się na terenie Skandynawii i Rosji. Zakłady te posiadają zautomatyzowane linie produkcyjne oraz działy kontroli jakości. Daje to gwarancję utrzymania standardów określanych przez normy dla drewna skandynawskiego, będących bardziej rygorystycznymi od norm dla drewna lokalnego.

Poza elewacjami drewnianymi z drewna iglastego w ofercie posiadamy elewacje z drewna egzotycznego. Wśród gatunków znajdujących się w ofercie znajdują się między innymi:

Cedr Czerwony, inne nazwy: cedr kanadyjski, WRC - jest gatunkiem drewna pochodzącym z północnych wybrzeży Pacyfiku Ameryki Północnej. Cechami charakterystycznymi elewacji z cedru czerwonego jest niski skurcz właściwy co daje dużą stabilność wymiarową oraz wysoką izolację cieplną. Drewno to zawiera dużą ilość olejków przez co odporne jest na działanie czynników biologicznych. Drewno cedrowe ma kolor od beżowego do ciemno-brązowgo.

Meranti - pochodzi z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Naturalny kolor drewna meranti to od jasno szaro-brązowego do ciemno czerwno-brązowego.

Okume - jest gatunkiem drewna pochodzącym z Afryki Centrlanej. Cechą charakterystyczną tego gatunku jest mała gęstość właściwa a zarazem zachowywanie wysokiej stabilności wymiarowej. Kolorystyka przedstawia się od łososiowo-różowej do ciemnoróżowej.

Tatajuba - pochodzi z Ameryki Południowej. Jest drewnem gęstym i twardym. Tatajuba jest jednym z niewielu gatunków drewna tak wysoce odpornym na działanie czynników biologicznych, atmosferycznych i fizycznych. Naturalna barwa elewacji tatajuba to żółto-brązowa. Drewno to nie wymaga zabezpieczenia chemicznego.

 

W celu zasięgnięcia porady specjalisty lub umówienia wizyty przedstawiciela prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:
+48.883-119-868

Soft Line

Trapez

Faza